Srebro jako podstawowy materiał do produkcji biżuterii
 Oceń wpis
   
Sterling Silver - a Staple Piece of Jewelry
Autor: Temp
Tłumaczenie: srebrnooka


Kiedy ludzie wychodzą by zrobić zakupy, zwykle biżuteria nie znajduje się wśród towarów które chcą zakupić. W końcu biżuteria postrzegana jest przez większość z nas jako dobro luksusowe. Mówiąc inaczej, jest to zakup, który większość ludzi dokonuje bardzo rzadko i tylko wtedy gdy chcą sprawić sobie przyjemność. Nie są to zakupy dokonywane regularnie, a powód takiego stanu rzeczy jest to iż z reguły biżuteria jest bardzo droga. Kiedy ludzie muszą płacić za swoje utrzymanie, jedzenie, wydatki związane z wychowywaniem dzieci, jest sprawą oczywistą iż zakup biżuterii nie znajduje się na ich liście priorytetów. Jednakże istnieją rodzaje biżuterii które mogą być zakupione po rozsądnych cenach i te rodzaje biżuterii często są określane mianem wiodących w biżuterii. Biżuteria srebrna należy do takich wiodących rodzajów biżuterii.

Co sprawia że biżuteria srebrna należy do tych wiodących rodzai biżuterii? Pierwszym i najważniejszym z powodów do tego jest srebro samo w sobie. Srebro jako materiał, było wykorzystywane od tysiącleci i wciąż jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym w produkcji różnych typów biżuterii każdego roku, jako materiał cieszący się dużym powodzeniem u klientów. Jest to piękny materiał z którego tworzy się piękną biżuterię i kiedy posiada się taki materiał jako wytwórca, dąży się do jego wykorzystania tak często jak to tylko będzie możliwe. Również jako dystrybutor, dążyć się będzie do jego jak najczęstszego wykorzystania.

Oprócz właściwości estetycznych srebra, ważnym aspektem jest również wartość użytkowa tego materiału. Jest to materiał który potrafi wiele wytrzymać i posiada niezwykłą kowalność i giętkość,a w porównaniu z innymi typami srebra ten materiał charakteryzuje się wyższą wytrzymałością na tego typu działania. Z tego powodu nie trzeba się przejmować, że przypadkowe uderzenie pierścionka o stół zmieni jego kształt. Tak długo jak z tego typu akcji nie zrobi się swojego hobby, tak długo pełnowartościowe srebro stanowi bardzo trwały materiał.

Tak więc względy estetyczne jak i funkcjonalność stanowią dwa istotne aspekty pełnowartościowego srebra, ale czy nie ma jeszcze innego aspektu o którym warto by było wspomnieć? Oczywiście jest! Atrakcyjna cena jest trzecim powodem dla którego pełnowartościowe srebro i elementy z niego wykonane są tak często wykorzystywane w produkcji biżuterii, zwłaszcza gdy porównamy jego cenę z ceną złota. Przy czym atrakcyjna cena nie zmniejsza jego efektywności. Wiele rodzajów biżuterii charakteryzuje się wysokimi kosztami utrzymania (dbania o nią), ale pełnowartościowe srebro jest czymś co można zakupić bez obaw o związane z tym wydatki pustoszące nasz portfel rok po roku.
Źródło artykułu: http://www.articlesbase.com/jewelry-articles/sterling-silver-a-staple-piece-of-jewelry-200024.html
Komentarze (0)
Dlaczego się kolczykujemy... Trochę więcej o kolczykach i ich...
1 | 2 |
Ankieta
W co najlepiej inwestować?
Najlepsze jest inwestowanie w Akcje
Najlepsze jest inwestowanie w Surowce
Najlepsze jest inwestowanie w Obligacje
Najlepsze jest inwestowanie w Wiedzę
Najlepsze jest inwestowanie w Żąłądek
Najlepsze jest inwestowanie we własną działalność
Najlepiej nie inwestować
Najlepsze jest inwestowanie w Waluty
Najlepsze jest inwestowanie w Ziemię
Najlepsze jest inwestowanie w Sztukę

 UWAGA!

Treści przedstawione we wpisach najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zamieszczonych na tym blogu artykułów i wpisów, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie wpisów niniejszego blogu o giełdzie.

 

Polecam kategorie Inwestowanie jako zgodną z obecną tematyką tego bloga jak również kategorię Gospodarka blisko z ta tematyką związaną, ciekawe rzeczy znajdziecie również w innych kategoriach ale gdy w grę wchodzi najlepszy blog o inwestowaniu na giełdzie te dwa tematy są najistotniejsze.
Najnowsze komentarze
2014-04-01 12:38
Gosienka776677:
W odpowiedzi na komentarze
Pozdrawiam serdecznie :)
2014-02-03 20:56
klimatyzacja:
W odpowiedzi na komentarze
fakt giełda to taka ruletka, ze czasami ciężko coś powiedzieć na pewno, wystarczy jeden ruch[...]
2014-01-31 16:24
mojeopinie:
W odpowiedzi na komentarze
Szukam informacji na temat inwestowania na giełdzie, tutaj na bblog jest sporo dobrych blogów[...]
2014-01-15 14:55
doniaa90:
Kolejna sprzedaż w portfelu
suchar z tym komentarzem że czas na inwestowanie na giełdzie się kończy. On się nigdy nie[...]
2014-01-15 14:53
doniaa90:
W odpowiedzi na komentarze
Wow, a jednak się autor pojawił! Szczerze powiem, że były o to zakłady w komentarzach :) Miłe[...]
O mnie
MM
PAN srebrnooka i jego inwestowanie na giełdzie