Diamenty - poradnik kupującego ;)
 Oceń wpis
   

Ostatnio zastanawiam się nad pierścionkiem z diamentem i szukając jakichkolwiek zasobów w sieci trafiłem na dosyć ciekawy artykuł, którego nieudolne ale własne tłumaczenie z angielskiego przedstawiam poniżej ;)

Autor: Matthew J James
Tłumaczenie: srebrnooka ;)

Diamenty były używane w pierścieniach już od średniowiecza, a pierwsze zmianki o diamentowych pierścionkach zaręczynowych i ślubnych pojawiły się w 1477 roku. Z powodu przypisywanych diamentom nadprzyrodzonych mocy, stawały się one coraz popularniejsze, a włosi mawiali, że diamenty reprezentują harmonię pomiędzy żoną a mężem. Diamenty posiadają także reputację głoszącą ich nadprzyrodzoną moc, taką jak ochrona przed wrogami i negowanie sił magnetycznych, wywodzącą się sprzed tysiącleci. Grają również bardzo ważną rolę w hinduizmie i buddyzmie, najstarsza datowana księga " Diamentowa sutra" z 868 roku także opisuje diamenty.

Pomimo posiadania reputacji drogich diamenty są przystępne i mogą być wartościowa inwestycją. Nieważne czy wybieramy zdobiony diamentem pierścień, diamentowe kolczyki czy też luźny certyfikowany diament, jest kilka rzeczy do rozważenia by mieć pewność że zakupiło się odpowiedni do swoich potrzeb diament.

A oto i 8 porad pomagających Tobie wybrać idealny diament.

1. Diamenty są sprzedawanego jednostce wagi, waga będzie również oznaczała rozmiar diamentu. Karat dzieli się na sto punktów. Diament mający 50 punktów waży pół karata. Tak samo jak waga, ważne przy wyborze pierścionka, kolczyków czy innej diamentowej biżuterii są szlif, kolor i brak skaz.

Termin karat jest używany przy określaniu wagi diamentu i odpowiada 0,2 grama. Termin ten przybył do Anglii z Francji i oznaczał owoc carob (nie jestem w stanie przetłumaczyć "carob" - przyp. tłum.). Nasiona carob były tradycyjnie używane do określania wagi ze względu na jednakowy rozmiar. inne kraje posiadały własne karaty, o mniej więcej tej samej wadze co nasiona carob i dopiero w 1914 roku karat został ustandaryzowany do 0,2 gram w Zjednoczonym Królestwie.

2. Szlif diamentu jest jedynym aspektem diamentu który może być zmieniany przez człowieka. Waga, kolor i przejrzystość są determinowane przez naturę. Dobrze przycięty / oszlifowany diament ma wiele ścianek które odbijają światło. Kiedy diament jest oszlifowany, światło odbija się z jednej strony na drugą, powodując jego błyszczenie. Diament który będzie oszlifowany zbyt głęboko lub zbyt płytko będzie tracił światło i mało błyszczał.

3. Diamenty które widzimy w sklepach jubilerskich w kolczykach, pierścionkach, śą często przezroczyste, lub lekko żółte. Czym bielszy diament tym bardziej jest wartościowy. Diamenty o silnie niebieskim bądź różowym kolorze są bardzo fantazyjne i bardzo rzadkie. Jakkolwiek diamenty są dostępne w prawie wszystkich odcieniach.

4. Przejrzystość diamentów jest determinowana ilością warstw powodowanych przez wielofazowy wzrost w formacji. Wartość diamentu zależy od ilości i skali tych warstw. Skala przejrzystości zawiera się w przedziale od diamentów bez żadnych skaz/warstw widocznych gołym okiem, bądź w powiększeniu, do diamentów ze skazami widocznymi gołym okiem.

5. Szlif diamentu zależy od jego przeznaczenia. Inne mogą być szlify diamentu użytego w kolczykach a inne w pierścionkach. Najbardziej popularne są brylanty, szmaragdy, kształt perły, markizy, księżniczki,owalne i w kształcie serca. Diamenty cięte w brylanty są tak ukształtowane że odbijają światło do góry, sprawiająć że te diamenty oglądane z góry wydają się bielsze. Czasami tak cięte diamenty wydają się ciemniejsze w środku, co może znaczyć że szlif był wykonany nieprawidłowo (zbyt głęboki bądź zbyt płytki) i nieodbija taki diament światła w górę.

6. Luźne diamenty możesz zakupić i zamienić na idealną dla siebie biżuterię np. kolczyki bądź pierścionek. Typ biżuterii, dla której przeznaczone mają być cetyfikowane diamenty pomoże wybrać rozmiar, kształt i rodzaj szlifu. Pierścien z reguły wymaga większego diamentu niż naszyjnik bądź kolczyki. Certyfikowane diamenty powinny być zatwierdzone przez niezależne laboratorium gemoologiczne, co da gwarancje, że nie są to diamenty sztucznie produkowane, ale naturalne

7. Zakup online pozwoli na wybór odpowiedniego diamentu bez odwiedzania sklepu jubilerskiego. Jak również pozwoli na wybór z większej puli, nieważne czy szukasz diamentowej bransoletki czy naszyjnika. (ten punk autor odnosi się do własnego biznesu ;) - przyp. tłum.).

8. Jakkolwiek diamenty są jedną z najtwardszych naturalnych substancji, nadal ważne jest żeby o nie odpowiednio dbać. Mogą być one skruszone przez mocne uderzenie, i potrafią porysować inne przedmioty, łącznie z innymi diamentami, tak więc radzi się by nie nosić diamentowych pierścionków przy pracy. powinny być również regularnie czyszczone jubilersko.

Teraz kiedy już wiesz czego szukasz i jak zakupić swój diamentowy pierścionek zaręczynowy, możesz bezpiecznie kupić diament online ze sklepów o dobrej reputacji i wciąż zaoszczędzić pieniądze. Sprawić niespodziankę miłości swego życia dziś, tak aby jej zadowolenie z tego prezentu trwało latami.
orginalne źródło artykułu: http://www.articlesbase.com/jewelry-articles/8-things-you-didnt-know-about-diamonds-217077.html
ps. Oczywiście nie udało mi się przetłumaczyć tego artykułu bezbłędnie ale postarałem się to zrobić jak najlepiej. Wybaczcie błędy które mimo wszystko się pojawiły. Mam nadzieje że artykuł się przyda ;)

Komentarze (1)
wkrótce nowości Dlaczego się kolczykujemy...
1 | 2 | 3 |
Ankieta
W co najlepiej inwestować?
Najlepsze jest inwestowanie w Akcje
Najlepsze jest inwestowanie w Surowce
Najlepsze jest inwestowanie w Obligacje
Najlepsze jest inwestowanie w Wiedzę
Najlepsze jest inwestowanie w Żąłądek
Najlepsze jest inwestowanie we własną działalność
Najlepiej nie inwestować
Najlepsze jest inwestowanie w Waluty
Najlepsze jest inwestowanie w Ziemię
Najlepsze jest inwestowanie w Sztukę

 UWAGA!

Treści przedstawione we wpisach najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zamieszczonych na tym blogu artykułów i wpisów, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie wpisów niniejszego blogu o giełdzie.

 

Polecam kategorie Inwestowanie jako zgodną z obecną tematyką tego bloga jak również kategorię Gospodarka blisko z ta tematyką związaną, ciekawe rzeczy znajdziecie również w innych kategoriach ale gdy w grę wchodzi najlepszy blog o inwestowaniu na giełdzie te dwa tematy są najistotniejsze.
Najnowsze komentarze
2014-04-01 12:38
Gosienka776677:
W odpowiedzi na komentarze
Pozdrawiam serdecznie :)
2014-02-03 20:56
klimatyzacja:
W odpowiedzi na komentarze
fakt giełda to taka ruletka, ze czasami ciężko coś powiedzieć na pewno, wystarczy jeden ruch[...]
2014-01-31 16:24
mojeopinie:
W odpowiedzi na komentarze
Szukam informacji na temat inwestowania na giełdzie, tutaj na bblog jest sporo dobrych blogów[...]
2014-01-15 14:55
doniaa90:
Kolejna sprzedaż w portfelu
suchar z tym komentarzem że czas na inwestowanie na giełdzie się kończy. On się nigdy nie[...]
2014-01-15 14:53
doniaa90:
W odpowiedzi na komentarze
Wow, a jednak się autor pojawił! Szczerze powiem, że były o to zakłady w komentarzach :) Miłe[...]
O mnie
MM
PAN srebrnooka i jego inwestowanie na giełdzie