Kredyt umarł, Kryzys żyje. Kto nie płaci, ten nie pije!
 Oceń wpis
   

Tytułowy wierszyk powinnien być dobrze znany wszystkim którzy mieli okazje gościć często w barach przy dworcach i przystankach. Szkoda że równie mądrymi przemyśleniami, jak właściciele małych knajpek i barów nie może pochwalić się dziś cała czołówka finansowych myślicieli. Szkoda że większość ludzi wciąż narzeka i wciąż oczekuje że ktoś coś zrobi.

Szkoda bo to głównie od nich zależy czy kryzys potrwa rok czy o wiele dłużej. Proponuje każdemy teraz usiąść w ciepłym fotelu i policzyć ile już ma kredytów. Następnie przejrzeć wszystkie swoje plastikowe karty kredytowe i tam gdzie umowa nie wymusza na nas ich trzymania jeszcze przez jakiś określony czas dokonać czynności zwanej szatkowaniem za pomocą zwykłych nożyczek, uprzednio oczywiście odpowiednio informując kartodawcę o naszej rezygnacji z jego usług. Nasstępnie robimy listę rzeczy która nie jest nam niezbędna: telewizor już mam, nowy komputer - stary jeszcze działa, samóchód - kilka lat jeszcze pojeździ, meszkanie - i tak obecnie mnie na nie nie stać. Co dalej. Ano zaczynamy oszczędzanie tak by nigdy już nie być uzależnionym od kredytów (wszystko na kredyt oznacza że nigdy niczego nie będiemy mieli tak na prawdę na własność a mimo wszystko lepiej być właścicielem i użytkownikiem niż tylko tym drugim, zwłaszcza gdy coś w maszynerii zwanej gospodarką zaczyna szwankować).

Mnie tak na prawdę bawi cały ten kryzys, ale to szczegół (i forma ochronny umysłu przed paranoją). Najzabawniejsze że przynajmniej nie wyszłem na kompletnego głupka pisząc onegdaj Punks not death czyli wolny rynek kontratakuje czy też jeszcze wcześniej Giełda - migotanie ale jeszcze nie zawał .

Kredyt umarł ja wciąż piję "nasze zdrowie" w nasze ryje :P

Komentarze (2)
Instytut Przypadków... BOOM!
Ankieta
W co najlepiej inwestować?
Najlepsze jest inwestowanie w Akcje
Najlepsze jest inwestowanie w Surowce
Najlepsze jest inwestowanie w Obligacje
Najlepsze jest inwestowanie w Wiedzę
Najlepsze jest inwestowanie w Żąłądek
Najlepsze jest inwestowanie we własną działalność
Najlepiej nie inwestować
Najlepsze jest inwestowanie w Waluty
Najlepsze jest inwestowanie w Ziemię
Najlepsze jest inwestowanie w Sztukę

 UWAGA!

Treści przedstawione we wpisach najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zamieszczonych na tym blogu artykułów i wpisów, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie wpisów niniejszego blogu o giełdzie.

 

Polecam kategorie Inwestowanie jako zgodną z obecną tematyką tego bloga jak również kategorię Gospodarka blisko z ta tematyką związaną, ciekawe rzeczy znajdziecie również w innych kategoriach ale gdy w grę wchodzi najlepszy blog o inwestowaniu na giełdzie te dwa tematy są najistotniejsze.
Najnowsze komentarze
2014-04-01 12:38
Gosienka776677:
W odpowiedzi na komentarze
Pozdrawiam serdecznie :)
2014-02-03 20:56
klimatyzacja:
W odpowiedzi na komentarze
fakt giełda to taka ruletka, ze czasami ciężko coś powiedzieć na pewno, wystarczy jeden ruch[...]
2014-01-31 16:24
mojeopinie:
W odpowiedzi na komentarze
Szukam informacji na temat inwestowania na giełdzie, tutaj na bblog jest sporo dobrych blogów[...]
2014-01-15 14:55
doniaa90:
Kolejna sprzedaż w portfelu
suchar z tym komentarzem że czas na inwestowanie na giełdzie się kończy. On się nigdy nie[...]
2014-01-15 14:53
doniaa90:
W odpowiedzi na komentarze
Wow, a jednak się autor pojawił! Szczerze powiem, że były o to zakłady w komentarzach :) Miłe[...]
O mnie
MM
PAN srebrnooka i jego inwestowanie na giełdzie