Duże ryzyko! - Duży zysk?
 Oceń wpis
   

Zgodnie ze zgłaszanym  komentarzach zapotrzebowaniem oraz obietnicą w poprzednim wpisie, biorę na warsztat ostatnią moją inwestycję w akcje, czyli zakup papierów wartościowych spółki Platforma Mediowa Point Group

Wykres akcji Platforma Mediowa Point Group z 23-12-2010

wig-media 23-12-2010

Pierwsze wrażenie

W porównaniu do innych półek mediowych akcje Point Group zachowywały się wręcz bezczelnie źle. Ostry spadek z 2 złotych w marcu do 1,35 zł w czerwcu i późniejsze trwanie w okolicach tej ceny przy braku negatywnych informacji o spółce bądź spółkach od niej zależnych zwrócił moją uwagę gdy przeglądałem wykresy kolejnych notowanych na GPW spółek.

Szybka decyzja

Po przewertowaniu kilku stron opisujących spółkę, jej działalność oraz ostatni związane z nią wydarzenia postanowiłem zakupić jej akcje. Widząc trwający wciąż powolny trend spadkowy ustawiłem koszyk zakupowy tak by złapać akcje Point Group przy cenie poniżej 1,30. Cena w tym czasie według kursu zamknięcia wynosiła 1,36.

Niepokojąco szybki zakup

Po kilku dniach od złożenia zlecenia, cała zaplanowana ilość akcji Point Group stałą się częścią mojego portfela inwestycyjnego. Niepokój budziło jednak okoliczności w jakich to się wydarzyło. Mianowicie osiągnięcie przez akcje spółki historycznych minimów. Ustaliłem bliski stop loss i postanowiłem czekać co się będzie dalej działo nie dokupując kolejnej transzy póki sytuacja choć trochę się nie wyklaruje.

I szybka ucieczka ceny

W kolejnych dniach cena akcji Point Group regularnie zyskiwała na wartości by 14 grudnia uzyskać lokalne maksimum na poziomie 1,46 zł. Niestety ponieważ inne były moje oczekiwania jeśli chodzi o realizację tej inwestycji nie sprzedałem wówczas i w kolejnych dniach obserwowałem regularny spadek, trwający do dziś.

Zwiększenie ryzyka

Jako że nie ma tego złego... korzystając z ceny poniżej 1,30 w ostatnich dniach dokupiłem kolejną porcję akcji Point Group osiągając jednocześnie swój poziom maksymalny zaangażowania w akcje jednej spółki.

Jest duże ryzyko! Czy będzie duży zysk?

Nic nie jest pewne. Co według mnie przemawia za realizacją pozytywnego scenariusza na akcjach tej spółki. Główne aktywa Point Group w chwili obecnej to 80% AWR Wprost. Wprost w ostatnich miesiącach przeżywał zmiany idące według mnie w dobrym kierunku. Wrosła sprzedaż potwierdzając fakt niedowartościowania tego tygodnika, które de facto w sprawozdaniach Point Group ujęte jest w śmiesznie niskiej cenie bądź wcale, co zniekształca wycenę aktualną spółki. Stąd próba spojrzenia poprzez typowe wskaźniki mija się z celem i ukazuje Point Group jako spółkę przewartościowaną. Oprócz bezpośredniego wpływu "Wprost" spółka zyskiwać będzie według mnie w czasie na synergii tego tytuł z innym prowadzonymi przedsięwzięciami. Możliwość zaoferowania bardziej kompleksowych pakietów przyciągnie reklamodawców, publicyści wzbogacą portfolio o część tematyki dotąd niezagospodarowane a będącej atrakcyjną i dochodową (finanse, gospodarka itp).

Spekulacja w średnim terminie

Akcje spółki Point Group zdecydowałem się trzymać co najmniej pół roku - nie wykluczam jednak wcześniejszej sprzedaży w przypadku dalszego znaczącego spadku potwierdzonego nowymi działającymi długookresowo informacjami bądź silnego wzrostu z przyczyn info według mnie jednorazowo wpływającego na kurs. Zmiana jakościowa zachodząca w spółce wymaga czasu zarówno do przeprowadzenia reorganizacji wewnątrz niej jak i do zauważenia i docenienia tego faktu przez inwestorów giełdowych.

Wystrzał kursu

Oprócz tradycyjnych przyczyn powyższego zdarzenia związanych z publikacją wyników - najbliższe w lutym, w przypadku Point Group może to być nowy silny inwestor branżowy, uruchomienie - zapowiadanej i odkładanej - telewizji i radia pod marką Machina, bądź zupełnie innego projektu telewizyjnego. Może to być samo - jeśli by do tego doszło -  wygranie koncesji do naziemnego multipleksu. Powodów jest dużo.

Dalszy ostry zjazd

Tutaj takie powody jak sterowanie kursem przez dużych graczy, koszty - kary-  pozwów sądowych (sprawa Cimoszewiczów), brak dalszej poprawy sprzedaży "Wprost" przy rosnących nakładach (opublikowana przez spółkę strategia dla tego tytułu kończy się klapą).I na koniec mój ulubiony wojna w Azji - ulubiony bo wtedy wszystko będzie się dobrze trzymać.

 

W komentarzu do poprzedniego wpisu Znany pyta: "czy twoim zdaniem informacje podawane przez prezesa są rzetelne ?"

Stosunkowo niedawno zainteresowałem się spółką więc trudno mi się jednoznacznie odnieść do tego pytania ale czytając różnego rodzaju opinie i komentarze a także oceniając dalsze losy znalezionych przeze mnie zapowiedzi nie jest według mnie dobrze z poziomem ich realizacji. Przydała by się jaśniejsza informacja dalszego toku sprawy sądowej związanej z karą zasądzoną przez amerykański sąd na rzecz rodziny Cimoszewiczów. Pod koniec roku miały być znane losy emisji akcji i obejmującego ją inwestora. Pod tym względem mogłoby być zdecydowanie lepiej, ale po rocznej przygodzie ze spółką Reinhold jak dla mnie obecnie nie jest najgorzej z "polityką informacyjna" prezesa Point Group

Petra11 pytała o perspektywy.

Oprócz wspomnianych wyżej i zdarzeń losowych? Gdybym widział złe perspektywy nie dokonywałbym zakupu. Ryzyko jest częścią tej zabawy i nawet gdybym uważał te akcje za pewniaki i tak ustawił bym stopa oraz ograniczył poziom tak jak to zrobiłem i tutaj. Podsumowując perspektywy widzę dobre ale przeczytajcie na górze po prawej co piszę pod słowem UWAGA!

Tyle na temat Point Group

Mimo umieszczenia go już dzisiaj powyższy wpis proszę traktować jako prezent świąteczny (padam od zapachu bigosu, wędzonych wędlin - zazdrośćcie mieszczuchy, sernika i innych dzisiaj robionych ciast).

Wesołych Świąt!

opłatek ode  mnie dla was

Podzielmy się chociaż wirtualnie...

Komentarze (6)
W co? Dlaczego? Na jaki okres? Małe obroty na pierwszej sesji...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Ankieta
W co najlepiej inwestować?
Najlepsze jest inwestowanie w Akcje
Najlepsze jest inwestowanie w Surowce
Najlepsze jest inwestowanie w Obligacje
Najlepsze jest inwestowanie w Wiedzę
Najlepsze jest inwestowanie w Żąłądek
Najlepsze jest inwestowanie we własną działalność
Najlepiej nie inwestować
Najlepsze jest inwestowanie w Waluty
Najlepsze jest inwestowanie w Ziemię
Najlepsze jest inwestowanie w Sztukę

 UWAGA!

Treści przedstawione we wpisach najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zamieszczonych na tym blogu artykułów i wpisów, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie wpisów niniejszego blogu o giełdzie.

 

Polecam kategorie Inwestowanie jako zgodną z obecną tematyką tego bloga jak również kategorię Gospodarka blisko z ta tematyką związaną, ciekawe rzeczy znajdziecie również w innych kategoriach ale gdy w grę wchodzi najlepszy blog o inwestowaniu na giełdzie te dwa tematy są najistotniejsze.
Najnowsze komentarze
2014-04-01 12:38
Gosienka776677:
W odpowiedzi na komentarze
Pozdrawiam serdecznie :)
2014-02-03 20:56
klimatyzacja:
W odpowiedzi na komentarze
fakt giełda to taka ruletka, ze czasami ciężko coś powiedzieć na pewno, wystarczy jeden ruch[...]
2014-01-31 16:24
mojeopinie:
W odpowiedzi na komentarze
Szukam informacji na temat inwestowania na giełdzie, tutaj na bblog jest sporo dobrych blogów[...]
2014-01-15 14:55
doniaa90:
Kolejna sprzedaż w portfelu
suchar z tym komentarzem że czas na inwestowanie na giełdzie się kończy. On się nigdy nie[...]
2014-01-15 14:53
doniaa90:
W odpowiedzi na komentarze
Wow, a jednak się autor pojawił! Szczerze powiem, że były o to zakłady w komentarzach :) Miłe[...]
O mnie
MM
PAN srebrnooka i jego inwestowanie na giełdzie