Fajerwerki na koniec sierpnia -Sesja 31.08.2011
 Oceń wpis
   

Gdy wczoraj pisałem o niezbyt dobrym zachowaniu rynku pod względem obrotów, miałem po cichu nadzieje że przy okazji końca miesiąca trochę się to rozrusza. Moje optymistyczne oczekiwania dzisiejsza sesja spełniła bo paliwa było już sporo, a że dodatkowo ciągle w górę ta rakieta idzie, jest z czego się cieszyć. Kończy się miesiąc mocnej korekty i słabego jej odreagowania.

Wrzesień nie będzie według mnie przynajmniej w pierwszej połowie łaskawym miesiącem dla posiadaczy akcji. Czeka nas gra na znanych z drugiej połowy sierpnia poziomach i dopiero końcówka miesiąca może przynieść pozytywna odmianę w postaci mocniejszych ruchów. Poza tym wrzesień to miesiąc należący do kwartału trzeciego, który moim zdaniem jest skazany na negatywne zamknięcie na poziomie około 1150 punktów dla s&p500 i dopiero kolejny kwartał przyniesie mocne zrosty i jednokierunkowa jazdę w górę.

Szef NBP udzielił wywiadu MarketWatch. Trochę o euroobligacjach trochę o inflacji i celach. Nic specjalnego oprócz faktu pojawienia się tego wywiadu na głównej stronie serwisu.

Czy fundusze inwestycyjne zapewnią nam zadowalające zyski? zastanawia się autor bloga harmonogrammilionera. Bardzo fajny artykuł w krótki sposób pokazujący dlaczego ważne jest "aktywne" zarządzanie swoim portfelem. I nie trzymanie się kurczowo jednego ogona.

Rafał Hirsch opisuje sytuacje na Białorusi. Dyktator naszego wschodniego sąsiada wyraźnie sobie nie radzi z dodawaniem. Póki co jednak aparat którym się wyręcza daje radę skutecznie odejmować wszelkie nadzieja na zmianę. Dopóki temu ciału nie będzie się to opłacać dopóty nici ze zmian na lepsze na Białorusi.

Na-plus wita besse i łapie polityków za język. Poczekamy i zobaczymy komu nos najbardziej urośnie. Ja już wiem że przyszłej partii rządzącej :)

Blog finansestudenta podejmuje kwestię czy to już czas na długoterminowe inwestycje. Na takie inwestycje zasze jest czas. Trudniej tylko czasami z nich wyjść o czasie.

Krzysztof Chodorowski na tapetę bierze płody rolne. Póki co mój scenariusz dla kukurydzy, soi, ryżu i pszenicy się nie sprawdza. Ale jeszcze nic straconego. Inny punkt widzenia warto przeczytać.

Autor bloga 10 procent rocznie w najświeższym wpisie dosłownie z chwili gdy ja sam swój tworzyłem bada sezonowość naszego rynku. Sami zobaczcie które miesiące w ciągu 20 ostatnich lat dały nam się kość najmocniej.

WIG dziś zakończył sesje i miesiąc na +2,23%. Taka ładna świeczka.

 Wykres notowań WIG z dnia 31-08-2011

Inwestowanie mi wyszło dziś tak:

 Wykres notowań Bogdanki z dnia 31-08-2011

  • GPW +7,75%

 Wykres notowań GPW z dnia 31-08-2011

  • PGNiG -2,63%

 Wykres notowań PGNiG z dnia 31-08-2011

Wykres notowań Platforma Mediowa Point Group z dnia 31-08-2011

Bogdanka pokazała wyniki za drugi kwartał. Zapowiada prognozę po trzecim kwartale na cały 2011 rok. Wstępnie spodziewając się niewielkiego wzrostu ceny węgla w 2012 roku. No i super.

PGNiG inwestowało w pierwszym półroczu i zamierza inwestować w przyszłości. Grozi Gazpromowi sądem arbitrażowym jeżeli ten nie zmniejszy ceny gazu. Od razu chwaląc się stanem magazynów. I prognozując liberalizacje rynku gazowego w Polsce. Przy okazji bijąc chyba dzisiaj rekordy obrotów w tym kwartale i nie tylko.

Point Group powiadamia o zmniejszeniu stanu posiadania przez Dom Maklerski IDM SA. Całe 20 tys upłynnili i teraz hulaj dusza...

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców miasta Krosna. Niech wam wasze wszystkie inwestycje zawsze przynoszą same zyski. Polecam wam archiwum tego bloga w poszukiwaniu ciekawych rzeczy nie tylko na temat giełdy i inwestowania w akcje.

Koniecznie dodaj tą stronę do swoich ulubionych.

I pamiętaj by oddać głos w ankiecie jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. O celu pisze w poprzednim wpisie.

Komentarze (1)
Ciągle wieje na północ, tylko za... Smuta na początek września -...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Ankieta
W co najlepiej inwestować?
Najlepsze jest inwestowanie w Akcje
Najlepsze jest inwestowanie w Surowce
Najlepsze jest inwestowanie w Obligacje
Najlepsze jest inwestowanie w Wiedzę
Najlepsze jest inwestowanie w Żąłądek
Najlepsze jest inwestowanie we własną działalność
Najlepiej nie inwestować
Najlepsze jest inwestowanie w Waluty
Najlepsze jest inwestowanie w Ziemię
Najlepsze jest inwestowanie w Sztukę

 UWAGA!

Treści przedstawione we wpisach najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zamieszczonych na tym blogu artykułów i wpisów, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie wpisów niniejszego blogu o giełdzie.

 

Polecam kategorie Inwestowanie jako zgodną z obecną tematyką tego bloga jak również kategorię Gospodarka blisko z ta tematyką związaną, ciekawe rzeczy znajdziecie również w innych kategoriach ale gdy w grę wchodzi najlepszy blog o inwestowaniu na giełdzie te dwa tematy są najistotniejsze.
Najnowsze komentarze
2014-04-01 12:38
Gosienka776677:
W odpowiedzi na komentarze
Pozdrawiam serdecznie :)
2014-02-03 20:56
klimatyzacja:
W odpowiedzi na komentarze
fakt giełda to taka ruletka, ze czasami ciężko coś powiedzieć na pewno, wystarczy jeden ruch[...]
2014-01-31 16:24
mojeopinie:
W odpowiedzi na komentarze
Szukam informacji na temat inwestowania na giełdzie, tutaj na bblog jest sporo dobrych blogów[...]
2014-01-15 14:55
doniaa90:
Kolejna sprzedaż w portfelu
suchar z tym komentarzem że czas na inwestowanie na giełdzie się kończy. On się nigdy nie[...]
2014-01-15 14:53
doniaa90:
W odpowiedzi na komentarze
Wow, a jednak się autor pojawił! Szczerze powiem, że były o to zakłady w komentarzach :) Miłe[...]
O mnie
MM
PAN srebrnooka i jego inwestowanie na giełdzie