A kto zeżrę twoją emeryturę?
 Oceń wpis
   

Media obecnie skupiają się tylko na jednej stronie medalu związanego z kryzysem zadłużenia czyli na zadłużonych. Z czołówek gazet i serwisów informacyjnych nie schodzą więc takie kraje jak Grecja, Hiszpania, Włochy czy nawet USA ze swoim problemem czy podnieść limit długu i o ile. Jeżeli już spotykamy materiał dotyczący kredytodawców tych zadłużonych to najczęściej jak mantrę powtarza się tekst o Chinach i ich ogromnych rezerwach walutowych.

Główny ciężar nie leży jednak ani na zadłużonych państwach ani na koźle ofiarnym w postaci Chin. Najwięcej do stracenia mają ci prawdziwi kredytodawcy o których media milczą - emeryci.

To emeryci poprzez fundusze emerytalne są największymi kredytodawcami państw i to o nich oszczędności obecnie toczy się gra.

Spójrzmy na rynek obligacji amerykańskich. Dotychczas 99% kapitałów funduszy emerytalnych amerykańskich pracowników trafiało na en cel. Wpierw poprzez działania FED doprowadzono do obniżenia rentowności obligacji krótkoterminowych. Teraz FED dąży do osiągnięcia jak najniższej stopy procentowej dla obligacji długoterminowych. Oznacza to nic innego jak powolny drenaż oszczędności emerytalnych które przy jednoczesnym występowaniu wysokiej inflacji zamiast zwiększać przyszłe emerytury z roku na rok po uwzględnieniu inflacji je zmniejszają. Kolejne zadłużone kraje również taką receptę stosują.

W tym samym czasie gdy obniżana jest rentowność obligacji (poprzez działania instytucji nie rynku), wszelki inne formy oszczędzania przestają być bezpieczne. Dlaczego. Przez zadłużenia. Widzicie już o co biega? Nie inwestuj w akcje bo stracisz. Kupuj państwowe obligacje. Nie zakładaj lokat bo nie dają oprocentowania wiele większego od obligacji a na świecie nie ma banku który by nie był zagrożony upadkiem z powodu zadłużenia państw. Na polu walki pozostaje jeszcze złoto. Nie martwcie się i t bańka zostanie przebita a wszyscy którzy myśleli, że ich oszczędności będą chronione dzięki inwestycji w złoto, dostaną po łapkach.

Państwa są głodne. Zbiurokratyzowane żuchwy powoli zgniatają twoją emeryturę i twoje oszczędności. Nie masz przed tym ucieczki. Posiadasz prawo do ich długu, a jednocześnie podlegasz ich prawom. Serio sądziłeś, że ci się upiecze?

Problem polega na tym, że jeśli będziesz z tym walczył i uda ci się wygrać stracisz wszystko, bo wygrana oznaczać będzie upadek systemu, który owszem teraz przejada powoli twoje oszczędności, ale jednocześnie gwarantuje że nikt inny tego nie zrobi i że to co pozostanie dostaniesz w postaci emerytury. Takie gotowanie żaby. Żabcio ty moja.

Komentarze (1)
Mimo wzystko dobry tydzień -... Mocny poniedziałkowy wycisk bez...
1 | 2 | 3 | 4 |
Ankieta
W co najlepiej inwestować?
Najlepsze jest inwestowanie w Akcje
Najlepsze jest inwestowanie w Surowce
Najlepsze jest inwestowanie w Obligacje
Najlepsze jest inwestowanie w Wiedzę
Najlepsze jest inwestowanie w Żąłądek
Najlepsze jest inwestowanie we własną działalność
Najlepiej nie inwestować
Najlepsze jest inwestowanie w Waluty
Najlepsze jest inwestowanie w Ziemię
Najlepsze jest inwestowanie w Sztukę

 UWAGA!

Treści przedstawione we wpisach najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor najlepszego blogu o inwestowaniu na giełdzie nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zamieszczonych na tym blogu artykułów i wpisów, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie wpisów niniejszego blogu o giełdzie.

 

Polecam kategorie Inwestowanie jako zgodną z obecną tematyką tego bloga jak również kategorię Gospodarka blisko z ta tematyką związaną, ciekawe rzeczy znajdziecie również w innych kategoriach ale gdy w grę wchodzi najlepszy blog o inwestowaniu na giełdzie te dwa tematy są najistotniejsze.
Najnowsze komentarze
2014-04-01 12:38
Gosienka776677:
W odpowiedzi na komentarze
Pozdrawiam serdecznie :)
2014-02-03 20:56
klimatyzacja:
W odpowiedzi na komentarze
fakt giełda to taka ruletka, ze czasami ciężko coś powiedzieć na pewno, wystarczy jeden ruch[...]
2014-01-31 16:24
mojeopinie:
W odpowiedzi na komentarze
Szukam informacji na temat inwestowania na giełdzie, tutaj na bblog jest sporo dobrych blogów[...]
2014-01-15 14:55
doniaa90:
Kolejna sprzedaż w portfelu
suchar z tym komentarzem że czas na inwestowanie na giełdzie się kończy. On się nigdy nie[...]
2014-01-15 14:53
doniaa90:
W odpowiedzi na komentarze
Wow, a jednak się autor pojawił! Szczerze powiem, że były o to zakłady w komentarzach :) Miłe[...]
O mnie
MM
PAN srebrnooka i jego inwestowanie na giełdzie